EGY KATTINTÁS, MILLIÓS KOCKÁZAT: TÉNYLEG TUDJUK, MIT OSZTUNK MEG?

Egy gyors görgetés a telefonon, és máris ott van egy újabb kép: az irodai csapat egyik tagja posztolt egy közös fotót a legutóbbi meetingről. Mindenki mosolyog, a hangulat könnyed. Ez egy jó jel – legalábbis elsőre így tűnik. De vajon elgondolkodtunk már azon, hogy ki mindenki látja ezt a képet? Mit árul el rólunk, a kollégáinkról és ami talán még fontosabb: az ügyfeleinkről?

Észrevétlenül osztjuk meg életünk, munkánk részleteit. Képek, bejegyzések, helyszínek… De ezek a háttérben akár adatvédelmi rémálommá is válhatnak, ha nem tudjuk, hogy mit csinálunk pontosan.

Gondolkodtunk már ezen?

Elég egy megosztott kép, egy nem megfelelően beállított adatvédelmi opció és máris nyilvánossá váltak azok a személyes információk, amiket nem akartunk megosztani. És nemcsak a mi adatainkról van szó – egy-egy ügyfél vagy kolléga is könnyen áldozatul eshet egy figyelmetlen pillanatnak. Ilyenkor már késő lenne visszacsinálni.

Az európai adatvédelmi törvények , különösen a GDPR , komoly következményekkel járhatnak – akár szándékosan, akár véletlenül hibáztunk. És nem csak a jogi következményekről beszélünk:az elvesztett bizalom sokkal fájóbb lehet.

Biztosak vagyunk benne, hogy jól csináljuk?

A közösségi médiás megosztásaink valóban megfelelnek az adatvédelmi előírásoknak? Elég-e, ha csak „privát” beállításokat használunk? Minden fotó előtt megkérdezzük, hogy ki engedi meg, hogy szerepeljen rajta? Minden apró részletre odafigyelünk?

A valóság az, hogy sokan közülünk nem tudják, mennyire komoly adatvédelmi veszélyekkel játszanak. Egy egyszerű poszt is elég lehet ahhoz, hogy személyes adatokkal éljünk vissza (arra vonatkozó engedély nélkül). Ügyfeleink, kollégáink, partnereink joggal várják el, hogy megóvjuk őket – de elég-e az, amit most teszünk?

Gyakorlati tippek a biztonságos közösségi média használathoz:

Az online hálózatokat okosan használva elkerülhetjük a kellemetlen adatvédelmi incidenseket. Néhány egyszerű lépéssel máris nagyobb biztonságban tudhatjuk magunkat és a környezetünket:

  1. Beleegyezés kérése:Mielőtt fotókat vagy személyes információkat osztanánk meg másokról, mindig kérjünk beleegyezést. Így biztosíthatjuk, hogy senki ne érezze magát akár kellemetlenül, kiszolgáltatottnak vagy sértettnek.
  2. Adatvédelmi szabályok ismerete:Még ha nem is vagyunk jogi szakértők, fontos, hogy tisztában legyünk az alapvető adatvédelmi előírásokkal, különösen a GDPR vonatkozásaival.
  3. Tartalom szűrése:Nem minden esemény vagy információ alkalmas a nyilvános megosztásra. Gondoljunk át, hogy egy adott tartalom hozzátesz-e valamit a cégünk megítéléséhez vagy inkább zárt körben lenne helye?!
  4. Privát beállítások használata:A legtöbb közösségi platformon beállítható, hogy ki láthatja a megosztott tartalmakat. Érdemes ezeket a lehetőségeket kihasználni, hogy elkerüljük a nem kívánt figyelmet.

A közösségi média egy erős eszköz lehet a kezünkben, ha tudatosan és odafigyeléssel használjuk. Megfelelő adatvédelemmel és átgondolt stratégiával elérhetjük, hogy ne csak biztonságban érezzük magunkat, hanem erősíthetjük a cégünk pozitív megítélését is.

Ha igazán biztosra akarunk menni, szakértői segítségre van szükség. A HANGANOV Kft.-nél adatvédelmi és kiberbiztonsági szolgáltatásainkkal garantáljuk, hogy ügyfeleink minden jogszabályi előírásnak megfeleljenek és biztonságosan kezelhessék saját munkatársaik, valamint ügyfeleik adatait. Szakértő csapatunkra bízva az adatvédelem összetett kérdéseit, ügyfeleink nyugodtan koncentrálhatnak üzleti sikereikre, miközben mi gondoskodunk a háttérben rejlő biztonsági kérdésekről.

Többet szeretne tudni?
Kérjen ajánlatot!

Küldjön nekünk üzenetet vagy kérjen ajánlatot gyorsan pár kattintással! Ajánlatkérésnél kérjük, hogy adja meg telefonszámát is, hogy mielőbb fel tudjuk venni Önnel a kapcsolatot az ajánlat részletes tartalmának egyeztetése céljából!

Ajánlatkérés - ajanlat@hanganov.hu